Jdi na obsah Jdi na menu
 


Genjutsu - techniky iluzí, čteme \'gendžucu\') jsou techniky, které užívají chakru v nervové soustavě oběti a pomocí této chakry vytvářejí iluze. Pro ninji se zvláštními schopnostmi, jako je Sharingan klanu Uchiha, nebo pro ninji s vysokou inteligencí, je používání genjutsu nebo obrana před genjutsu mnohem snadnější, protože klíčem k úspěchu v genjutsu je pozornost k detailům. Genjutsu, které je nejčastěji vidět, je jednoduché vytváření iluzí. Toto genjutsu způsobuje, že osoba (cíl útoku) cítí, slyší, vidí, ochutnává nebo nahmatává věci, které ve skutečnosti nejsou jen proto, aby s ní mohlo být manipulováno. Jinými slovy, genjutsu ovlivňuje všech pět smyslů. Lidé pod vlivem genjutsu buď zůstanou stát na místě nebo ztratí vědomí, to závisí na tom, jestli jsou schopni rozpoznat, že jsou v genjutsu, a jak se mu dokáží bránit.

Existuje několik způsobů, jak se bránit genjutsu. Protože genjutsu používá chakru oběti proti ní, může obět zrušit genjutsu tím, že přeruší tok své vlastní chakry. To se nazývaný Genjutsu Kai (Uvolnění Genjutsu). Další možnost, jak zrušit působení genjutsu, je intenzivní bolest (ale ta nesmí být způsobena genjutsu), což jsme mohli vidět v souboji mezi Narou Shikamarem a Tayuyou, kdy Shikamaru použival svůj vlastní stín, aby si zlomil prst, a tím zrušil působení Tayuyina Démonického flétnového iluzorního genjutsu. Dále ještě může zrušit genjutsu další osoba pouhým fyzickým kontaktem s obětí. Obtížnost uvolnění genjutsu určuje jeho úroveň.

Autor : Kyuubi 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

narutouzumakiabout.webgarden.cz

(Narutouzumaki, 26. 6. 2008 17:01)

nasiel som jednu dobru stranku
je to narutouzumakiabout.webgarden.cz
tam su tiez taketo veci ako Genjutsu
ale je to ovlea lepsie ako tu
ved sa kuknite..

hmm

(zvedavec, 12. 11. 2007 19:45)

ja viem ze neces nikomu nadavat, ale aj slovci su taky svinsky?

Články

(Kitsune, 18. 9. 2007 9:04)

Nechci vám nadavat, ale tento článek, stejne jako Taijutsu a Ninjutsu, Chakra jsou ze stránek konoha.cz a jejich autorem rozhodne neni kyuubi, protoze jsem je psala ja a nikdo se me nezaptal jestli je muze uverejnit i na jinych strankach. Nasla jsem tu i dalsi clanky, ktere jsou z konoha.cz, nevim, jestli jejich autori povolili jejich vyuziti na jinych strankach. Je to celkem svinarna. Ale uz se mi to stalo tolikrat, holt co Cech nenajde, to neukradne. Co najde, to si privlastni.