Jdi na obsah Jdi na menu
 


Yusuke, Kuwabara, Kurama, Yukina, Botan, Keiko a Genkai seděli pod stromem na zahradě u vily Genkai a Hiei na stromě.

„ ,Teď bychom měli mít volno. Nevypadá, že by se někomu něco chtělo dělat, tak si užívejte prázdniny,‘  řekl Koenma. To jsem vám měla vyřídit," řekla Botan. Yusuke se protáhl a vesele poznamenal: ,,Konečně prázdniny! To mu to trvalo!"

Všichni se usmívali, ale Genkai se na Yusukeho podívala přísně: ,,Yusuke, když máš prázdniny, měl bys trénovat. Tvoje neschopnost je všem akorát na obtíž."

,,Cože!? To říkejte jemu." A ukazoval na Kuwabaru.

,,Co by mi měla říkat?" divil se Kuwabara. Všichni se jen rozesmáli a nikdo to zmatenému (a velice tupému :-) pozn. aut.) Kuwabarovi nevysvětlil. Najednou se Botan rozpípal komunikátor.

,,To je Koenma. Musím letět!" řekla a odletěla na pádle. Když zmizela z dohledu objevila se zahalená osoba, které byli vidět jen krásné fialové oči.

,,Jsem ráda, že se tak dobře bavíte," řekla osoba tajemným, hlubším, ale krásným hlasem. Teprve teď si jí všimli a i Hiei se probral ze spánku.

,,Kdo…" chtěl se zeptat Kurama, ale přisvištěla Botan a křičela: ,,Problém! Během chvilky by se tu měla objevit nějaká zahalená a moc nebezpečná démonka! A jde prý po Hieiovi!"

,,Otoč se," řekl Yusuke.

,,Co?" podívala se na něj Botan a otočila se.

,,Cožééé?! " zakřičela překvapením Botan až jí vstávaly vlasy na hlavě.

,,Co se děje?" ptal se Kuwabara.

,,Není čas na vysvětlování!" vysvětlil mu Yusuke a postavil se stejně jako ostatní do bojové pozice (samozřejmě kromě Keiko a Yukiny, ale to vám snad došlo :-) pozn. aut.).

,,Kdo jsi?!" zeptal se Kurama.

,,A co mi chceš?!" dodal Hiei.

,,Hiei, radila bych ti, aby sis mě konečně zapamatoval, protože jinak bys mohl mít problémy," řekla klidně zahalená démonka.

,,Hele ty jedna!" vyjel na ní Yusuke. Hiei se zamyslel a překvapeně řekl: ,,Počkat, už asi vím."

,,Konečně sis vzpomněl," řekla zahalená démonka a stáhla si šátek z obličeje. Měla černé havraní vlasy a zvláštní klidný výraz ve tváři.

,,Ano jsem to já, Misako," řekla.

,,Hiei co je zač?" zeptal se Yusuke.

,,Misako je věštkyně a pamětnice ze zásvětí. Má různé magické schopnosti, zjistí si o daném démonovi, co bude chtít a dokáže předvídat budoucnost. Ale tady své schopnosti moc uplatnit nemůže, protože jsou tu hlavně lidi."

,,O ní jsem nikdy neslyšel," poznamenal Kurama.

,,Nepodceňuj mě, Hiei. Zapomněl jsi na jednu věc a to na tu, že znám mnoho tvých tajemství."

,,Nechceš to…"

,,Ano, proto jsem přišla. Nadešel čas odhalení. A pro tvou informaci, své schopnosti dokážu využít i na lidech," řekla mnohem tajemnějším hlasem.

,,Ukaž nám co dokážeš!" řekl Kuwabara natěšeně jako malé děcko.

,,Kuwabaro!!" okřikli ho kluci a Botan.

,,Jak si přeješ," řekla a podívala se na Keiko a její oči začaly poblikávat.

,,Keiko Yukimura, 15 let, dobrá sportovkyně, chytrá, má nevlastní rodiče, chodí do třídy jako Yusuke Urameshi a Kazuma Kuwabara," odmlčela se a oči jí přestaly poblikávat.

,,A tohle je Yusuke Urameshi a tohle Kazuma Kuwabara," ukázala na ně.

,,Jé, ta je fakt dobrá!" radoval se Kuwabara.

,,Nech toho!" okřikla ho Botan.

,,Proto jsem ale nepřišla. Hiei, nastal čas abych odhalila pravdu, když jsi to nedokázal sám."

,,Jakou pravdu?" ptal se Kurama.

,,Nemám tušení," řekl Hiei hlasem, že ho to ani nezajímá.

,,Nepřetvařuj se. Víš jakou pravdu. Pravdu, kterou schováváš, protože se jí bojíš."

,,To není pravda!"

,,Tak proč jí tajíš?"

,,To je moje věc, nepleť se do toho!" Hiei už byl opravdu rozzuřený.

,,Dobře, pro dnešek, ale nezapomeň, jednou se dozví pravdu," řekla a rozlynula se.

,,Hiei, o čem to mluvila?" ptal se Kurama. Hiei bez odpovědi vyskočil a zmizel někde v korunách stromů.

 

Všichni byli z neobvyklé návštěvy překvapeni a jaksi vykolejeni. Jen Kuwabara žil v blažené nevědomosti.

,,Za chvíli se setmí. Měli bychom už jít," rozproudila atmosféru Keiko. Rozloučili se a Kurama, Kuwabara, Yusuke a Keiko vyrazili. Mezitím Hiei ležel na stromě a přemýšlel. /Kdyby to řekla tak by to byl průšvih! Musím jí v tom zabránit./ uvažoval Hiei. Když usínal něco zašustilo ve větvích a probralo ho to.

,,Kdo je tam?"

,,Neboj, to jsem já." a objevila se před ním Misako. ,,Přišla jsem si s tebou promluvit."

,,Nemáme o čem spolu mluvit," odsekl Hiei.

,,Ale máme," přiblížila se a Hiei radši ustoupil.

,,Nemáme!" řekl Hiei rozhodně.

,,Nezapírej a řekni mi proč jsi jí neřekl pravdu. Nechci přistoupit ke krajnímu řešení a zjistit si to sama," řekla a nebezpečně se s k němu naklonila. Hiei chtěl ustoupit, ale stál na kraji větve a nemohl dál.

,,Nech toho!" vytáhl na ní katanu, ale Misako to předem věděla a tak včas uhnula.

,,Nepodceňuj mě. Mou silnou stránkou sice nejsou útoky, ale dokážu předvídat budoucnost a vidět co se děje jinde. Nepodceňuj tisícem let prověřené schopnosti…" a vzduchem se přesunula za Hieie a ,,stála" ve vzduchu.

,,Hiei, dnes už tě nechám být aby sis to mohl promyslet, ale pamatuj. Dokud nesplním svoje poslání nebo nezjistím co za tvou mlčenlivostí stojí, nezmizím." Hiei se prudce otočil a jen řekl: ,,Ty jedna…" Než to stačil doříct, byla Misako u něj a prst mu přiložila na rty na znamení, aby byl zticha. Potom se vzdálila, poslala mu vzdušný polibek a vypařila se. Hiei stál jako zkamenělý.

Druhý den měli zase všichni sraz u Genkai. Hiei, Yukina a Genkai tam byli a čekali na ostatní. Měli zpoždění. Najednou se z lesa ozval výkřik a nějaké rány. Všichni zpozorněli a za zády Yukiny se ve vzduchu objevila Misako a měla zavřené oči. Snesla se na zem, otevřela oči a řekla: ,,Napadla je banda silných démonů." Hiei na nic nečekal a rozeběhl se za nimi. Misako zůstala s Genkai a Yukinou. Když Hiei dorazil na místo viděl Yusukeho chránícího ležící Keiko a Kuramu a Kuwabaru v boji.

 

 

 

Démonů bylo 6 a všichni byli velmi silní. Jeden se rovnou vyřítil na Hieie, ale ten uhnul a pak ho rozsekal katanou. Bojovali, ale proti démonům nic nezmohli. Byli na tom špatně. Mezitím Misako, Genkai a Yukina čekaly. Yukina najednou ucítila divný pocit.

,,Jsou v nebezpečí…" řekla sevřeným hlasem. Genkai nic nepostřehla a odešla, ale Misako ji slyšela a pro jistotu si to potřebovala ověřit. Zavřela oči a pozorovala co se děje. To co viděla ji viděsilo.

,,Máš pravdu," řekla a Yukina se na ni vystrašeně podívala.

,,Musím tam. Ty tu zůstaň. Běž za Genkai, ano?" usmála se a zmizela. Yukina ji poslechla a šla za Genkai do vily. Misako se přenesla na místo boje a ze stromu pozorovala tu spoušť. Přenesla se ke Keiko a sáhla ji na čelo. Yusuke si ji nevšiml a tak když mu položila ruku na rameno, hrozně ho to vyděsilo.

,,Bude v pořádku, pokud ji ochráníš," řekla mu a ukázala na Keiko.

,,Co ty tu…" nechápal Yusuke.

,,Jsem tu abych vám pomohla." To zaslechl Hiei a rychle opáčil: ,,Ty a pomoct? Jak, vždyť neútočíš."

,,K zemi, Hiei!" řekla pohotově.

,,Proč?" divil se Hiei.

,,Okamžitě se sehni!" Hiei v jejích očích viděl starost a tak se sehnul. V tu chvíli nad nim přeletěla koule energie, která zničila strom. Uvědomil si, že mu právě zachránila život. Tímto způsobem jim ušetřila spoustu ran a všichni poznali, že i když neútočí je užitečná. Vyhýbat se útokům však nepomáhalo a tak se Misako rozhodla použít jeden silný útok.

,,Teď použiji jeden útok, ale až vám řeknu všichni přistoupíte k sobě. Je vám to jasné?"

,,A proč máme jít k sobě?"

,,Protože musím vytvořit bariéru, jinak by vás to taky zabilo." Začala pomalu odříkávat tajemnou formuli. Když jí dořekla spokojeně se usmála.

,,Co to jako mělo být?!" chechtal se jeden démon. Misako mlčela a zavřela oči.

,,Teď!" a otevřela oči kluci se přemístili k Yusukemu a Keiko a Misako kolem nich vytvořila bariéru, do které se sama pak přesunula. Netušila, že jen kousek odsud je Yukina, která svůj strach neudržela a musela se za nimi jít podívat. Když se objevila za stromem, měl zrovna přijít ničivý výbuch. Misako se rychle přemístila před Yukinu a zrovna to vybuchlo. Výbuch zasáhl Misako a Yukině se nic nestalo. Misako byla těžce raněná a bariéra obklopující kluky a Keiko se rozplynula. Misako klesla k zemi.

,,Yukino…" řekla slabě.

,,Ano?"

,,Musím ti prozradit tajemství. Tvůj hledaný bratr je…" nedořekla.

,,Kdo, kdo je můj bratr?" byla Yukina nedočkavá a její slova zaslechl Hiei. Bylo mu jasné, že Misako na tom musí být hodně špatně, když jí to teď chce vyzradit. Ostatním zas došlo o jakou ukrývanou pravdu šlo (tedy až na Kuwabaru, který o ničem neměl ani páru).

,,Tvůj bratr... je… Hiei." Jeho jméno řekla neslyšně a už nic neřekla. Yukina, hnána touhou zvědět jméno svého bratra, přiložila ruce na Misakinu hruď, aby jí vyléčila. Misako začala pravidelně dýchat, ale neotevřela oči. Yukina vyléčila Keiko, která se probrala okamžitě. Všichni se shromáždili kolem Misako. Když se Misako probrala, rozhlédla se kolem sebe.

,,Kdo… kdo je můj bratr?" ptala se Yukina. Misako se podívala na Hieie, kývl. Misako se zvedla a řekla: ,,Tvůj bratr je Hiei." Yukina byla zaskočená i šťastná zároveň. Skočila Hieiovi stojícímu za Misako kolem krku.

,,Již jsem splnila svoje poslání. Sbohem," řekla Misako s úsměvem a rozplynula se. Byl večer a Hiei byl na stromě. Myslel na Misako. /Škoda, že jsi hned zmizela./

,,Já jsem nezmizela úplně," ozvalo se za Hieiem. Hiei byl teď naprosto klidný, protože věděl kdo to je.